Přímoří

Přímoří je územně rozděleno do pěti správních celků, jednoho vévodství  a čtyř baronství:

Vévoda z Eremiel abdikoval na svou funkci hlavy Přímoří, jeho nástupcem se nestal jeho syn, jak se celé roky očekávalo, nýbrž Tristan . Další oblasti pak spravují  baron ze Sitri, baron z Forneus, baron z Jerra, Kruh  z Tennin.

pro podrobnější informace o jednotlivých rodech klikněte na název rodu

Eremiel

“Byla to chyba celého Přímoří postavit se Císaři. Všechno, co jsme budovali, jsme ztratili. Mohli jsme žít v lesku Císařství a teď zažíváme bídu a utrpení. Všechno musíme vybudovat znovu, sepsat nové smlouvy a být dobrým spojencem Císaře, ať to bude stát cokoliv.”

Místní diplomat

“Být vojákem v Eremiel je pro mě čest. Doufám, že si mě všimnou císařští vojáci a dostanu se z Přímoří na lepší místo.”

Eremielský těžkooděnec

“Eremiel byla pýcha Přímoří, ale teď jsme všem jen pro smích.”

Hospodský ožrala

“Tristan bude dobrý vládce. Je to pěkný a pohledný muž a bude mít dobrou eremielskou ženu. Snad již bude brzy bál.”

Místní šlechtična

Sitri

„Víra a čest, světlo a statečnost, pravda a odvaha – ve jménu toho má smysl bojovat.

Neznámý velitel

„Každá správná ženská se dokáže ohánět mečem a sedět na koni, kdo by chránil děti, když muž hájí víru a zemi.“

Božka

“Krev z nosu? To je v pohodě. Táta říkal, že brečet a naříkat kvůli pár kapkám krve a bolavýmu tělu, je slabošský. Co na tom, že mám rozbitý nos, ten co mi ho rozbil, vypadá mnohem hůř, ale prát se umí, tak to budeme kámoši.“

Šestiletý klučina, během z jednoho prvních bojových cvičení

“Tělo má jen taková omezení, která si sami vytvoříme a kterým uvěříme. Tělesná zranění zhojí čas, s duší a myslí to je mnohem mnohem horší.”

Mudrc ze Sitri

Forneus

“Pššš. Zdi mají uši. Pokud nás někdo zaslechne máme problém. Plán je získat dokumenty a vypadnout. Všem je to jasný? Víte, co máte dělat. Jednotko rozchod!”

poslední slova Císařského agenta

“Tady máme listinu, že neplatíš dluhy Kamenné bance. Takže to bude dělat dva prsty dle tvého výběru a příští týden to bude splacený i s 25% přirážkou.”

vymahač dluhů

“Hele tati! To je Černá garda!” křičí kluci vyklonění z okna. “Nečumte tak na ně, zavřete huby a okenice. Pokud tu je Černá garda, smrdí to problémem. Ti jen tak někam nechodí. Dnes už ven nepudete. Běžte pomoct mámě.”

starostlivý otec

“Je hodně červených luceren. Ale nevěstinec ve Stínově se s nimi nedá srovnávat.  Seženete tam všechno. Nejlepší ženy, nejlepší jídlo a pití. Vlastně vše na co si vzpomenete. Zbraně, paklíče a nejváženější obchodníky, žoldáky, kapitány lodí, zloděje, vrahy a pašeráky v okolí. A prý tam chodí i členové Černé šlechty. Ale dej si pozor, je to neutrální zóna. Něco na někoho zkusíš a zmizíš tak rychle, že ani ty si toho nevšimneš.”

opilý strážný ze Stínova

“Žebrat a žít na ulici není to nejhorší co mě mohlo potkat. Docela to vynáší. Myslím, že nebudeš místní. A abych byl upřímnej takhle informace není zadarmo. Takže jestli chceš odejít celej, tak přispěj vším co máš chudáčkovi žebráčkovi.”

bezejmený žebrák

Nikdo nebude nikoho zabíjet, rozumíš? Nechci, abyste je zabili. Nařizuji vám, abyste jim dali ponaučení – abyste jim zpřelámali všechny kosti v těle a nechali je ležet na chodníku v kaluži vlastní krve! Aby do konce života museli ty parchanti jezdit na kriplkáře a slintali si na košili! Aby se malé děti smály jejich sešívanejm ksichtům! Aby prostě každej do konce jejich života viděl, co se stane, když někdo dělá v mojí čtvrti bordel!”

Don Salieri

Jerro

“Bez práce nejsou koláče. A bez koláčů nebudeš mít sílu. Tak běžte pomoct tátovi do chléva.”

Stará bába

“Každý ráno  rybaříme, je to sakra dřina. Ale pak si s chlapama zajdem na rybí baštu a dáme si k tomu džbán dobrýho chmelenýho. Sem hrdý na to, že můžu žít v Jeru.”

Místní rybář

Já nejsem žádnej sedlák, já jsem písař! Vo každým teleti vedu agendu, co otec, jakej to byl bejk, co matka, jaká to byla kráva!”

Písař

“Před blokádou to byla nádhera. Měli jsme všeho dostatek a ten čilý obchodnický ruch v přístavech! Každý měl na co se podíval. Teď budeme muset pořádně zamakat, aby to bylo jako dřív! A teď mě omluvte mám siestu a rád bych si pár hodin zdřímnul.”

Předák skladníků

“Zase práce?”

Přístavní dělník

Tennin

„Vysoká magie je věda a umění zároveň. Má prastaré kořeny, ale její techniky se vyvíjejí a přizpůsobují podmínkám různých epoch. Cílem magie je působit změny vnější i vnitřní reality za pomoci neviditelných, ale mocných sil.“

Úvod do praktické magie, Hermeticus Arcian

„Magie není lékem na nemoci ducha. Kdo trpí neurózami nebo depresemi, tomu magie spíš škodí, než pomůže.“

Johannes z Jasnie, děkan lékařské fakulty

„Důvěra v magii pochází z přeceňování vlastních intelektuálních schopností.“

Skeptik

„Můžeme nalézt tři velké přístupy zvládání světa: magie, náboženství a věda“.

O podstatě světa, Emanuel Totha

„Magie není žádným nástrojem. Ti takzvaní akademici si zahrávají se silami mimo jejich chápání.“

Z kázání neznámého kněze